ПРОЕКТИ

 #Старогвіздецька_гімназія_на_шляху_до_якісного_розвитку...
#вивчайтарозрізняй

І ЗНОВУ МИ В НОВОМУ ПРОЕКТІ... Це новий виклик і нові можливості для якісного розвитку закладу освіти. Наша заявка успішно пройшла усі етапи конкурсного відбору. Завдяки чому, наш заклад освіти є учасником проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Громадсько активна школа - це навчальний заклад, в якому велика увага приділяється налагодженню партнерських стосунків між школою та всіма ресурсами, що існують у громаді. У ній значна увага приділяється освітнім, соціальним, оздоровчим послугам; розвитку молодіжного руху та залучення громади; покращенню навчання учнів; зміцненню родини та відносин між мешканцями громади. Школа стає освітнім, культурним центром, а також центрам відпочинку для осіб будь-якого віку. Громадсько активна школа ставить перед собою мету не просто надавати освітні послуги учням, а й розвивати громаду, залучати батьків і мешканців до вирішення соціальних та інших проблем, які існують як у школі, так і в громаді. Тому діяльність громадсько активної школи позитивно впливає не лише на самооцінку молодих людей, а й на розвиток громади в цілому.

Першим кроком було прийняття рішення педагогічної ради про розвиток ГАШ. Адже модель ГАШ - це дуже ефективний механізм мобілізації громади для задоволення її потреб у найрізноманітніших соціальних, економічних і політичних умовах. Філософія громадсько активної школи ґрунтується на демократичному ідеалі поваги до кожної людини та її прав на участь у справах громади, що стосується загального добра.

Завдання всіх діячів громадсько активної школи - знайти найкращі способи розкриття потенціалу в дітях, їхніх сім'ях і в усіх членах громади. Адже існує безпервний зв'язок між тим, що відбувається вдома, на вулиці, в селі. І перед нами, колективом школи, постало питання: як знайти спосіб зробити цей зв'язок позитивним?

Молодь, яку ми виховуємо, повинна зрозуміти важливість своєї долі у покращенні якості життя всіх громадян, усвідомити відповідальність, яку несе активний громадянин демократичного суспільства, а також те, що позитивні зміни в громаді можливі лише тоді, коли люди відкриті і працюють разом для вирішення спільних проблем.

Певний досвід у цьому напрямку діяльності - це створення клубу шкільного підприємництва «VARto» при Старогвіздецькому НВК. Це був проект учнівського самоврядування. Я була членом робочої групи, яка розробляла даний проект. Це був перший успіх у проектній діяльності, який спонукав на подальшу співпрацю школи, влади, громади, бізнесу. Одним із успішних реалізованих проектів клубу шкільного підприємництва VARto став збір вторинної сировини пластикових пляшок, батарейок, макулатури тощо.

Реалізація даного проекту стала гарним прикладом для наших учнів у тому, що спільними зусиллями можна вирішувати проблеми у громаді. Успіх надихнув членів нашої шкільної ради на реалізацію іншого проекту. Саме сьогодні ми працюємо над проектом створення коворкінгової зони - це організація робочого простору і прагнення до формування спільноти резидентів та внутрішньої культури. Учасники залишаються незалежними і вільними, мають можливість спілкуватися, обмінюватися ідеями та допомагати один одному, на відміну від роботи вдома. Ми почали створювати коворкінгову зону в нас вдале поєднання актової зали, підсобного приміщення навчального кабінету та сам кабінет. В якому вже є проектор, інтерактивна дошка, яку ми отримали від мецената, також тут обладнано відпочинкову зону.

На даний момент реалізовано одну із провідних ідей завдяки Всеукраїнському фонду «Крок за кроком», придбано 7 комплектів комп'ютерної техніки (на суму 70 000 грн.).

Отже, партнерство стало невід'ємною частиною діяльності нашого навчально-виховного комплексу. У нас з'явився девіз: «Створюємо майбутнє разом: спільна діяльність школи, влади, громади, бізнесу».

Окрім того гасло нашого клубу шкільного підприємництва є

VARtо - ставити мету,

VARto - рухатися до неї,

VARto - непохитно ЙТИ вперед.

VARto - впроваджУВАТИ нове...

VARto - збільшуВАТИ ритм життя.   

Благодійний фонд « Центр громадських ініціатив» щиро привітав команду - Старогвіздецької гімназії  - яка стала учасником проекту «Юні лісові рейнджери», що фінансується US Forest Service International Programs (Міжнародні програми Лісової Служби США) серед навчальних закладів Чернівецької, Ів.Франківської, Закарпатської, Львівської та Волинської областей щодо створення та організації системної діяльності на базі шкіл клубів «Юних лісових рейнджерів».

З 30 вересня по 01 жовтня 2018р. на території тур.бази "Воєводино" Закарпатської області тривала перша триденна організаційна зустріч-тренінг за участі одинадцяти шкіл із різних областей України. Старогвіздецька гімназія вперше брала участь у рамках реалізації проекту «Юні лісові рейнджери». Учасниками команди були: Наталія Косован та Олексій Бортейчук - учні 7 класу, керівник Дяків Оксана Романівна та Соколов Олег Андрійович, інженер лісового господарства ПД Коломийське господарство Івано-Франківської області.

Зустріч відкрила представник Лісової Служби США - Shelia Slemp. Виступ керівника проекту - Ігора Вишняка (Благодійний фонд "Центр громадських ініціатив", м.Перечин). Створені клуби презентували свою роботу та знайомилися із новими учасниками проекту. Під час зустрічі учасники насичено провели час: брали участь у цікавих тренінгах, екскурсіях, планували майбутню діяльність своїх клубів, відпочивали. Цікавим було заняття з рейнджерами із представниками ГО "Форза" ( вихід у ліс, вчились вимірювати параметри дерев, розпізнавати породи, робити певні речі із лісового матеріалу). Та найцікавішим був,все таки, КВЕСТ!
Озброєні новими знаннями, враженнями та бюджетним проектом на суму 9 700грн. повернулись додому наші учасники проекту. В навчально-виховному комплексі поділились емоціями, створили клуб «Юні лісові рейнджери» і приступили до виконання його завдань. Під загальним девізом «Майбутнє лісу у твоїх руках» запропонували небайдужих долучитися до відновлення Старогвіздецьких лісів, зазначили, що садіння лісу виховує культуру бережливого ставлення до природи, особливо, коли до посадки лісу долучаються цілі родини, учні гімназії, місцеві жителі та молодь.
Збережемо та відновимо наші ліси разом!

У Старогвіздецькій гімназії провідними напрямами природоохоронної роботи були:

  • агітаційно-пропагандистська і практична робота у галузі охорони навколишнього середовища та відновлення природних ресурсів;
  • дослідницька і громадсько-педагогічна діяльність, спрямована на формування відповідального ставлення до природи та раціонального природокористування.

Навчальна діяльність носить дослідницько-пошуковий характер, зокрема, участь у Всеукраїнському проекті «Я - дослідник», що є складовою STEM-освіти, експедиції та походи з дослідження малих річок і водойм місцевості.

В рамках проекту протягом вересня-листопада заплановано: встановити урни для сміття біля відпочинкових зон; облаштувати джерело з питною водою в урочищі «Пецькова криниця» , облаштувати та очистити територію лісу від сміття; виготовити інформаційні вказівники з роз'ясненням правил поводження на території природно-заповідних об'єктів.
До проекту будуть максимально залученні місцеві жителі та молодь, які своїм прикладом покажуть дітям, як необхідно берегти природу і створювати в ній щось нове (наприклад, посадити дерево чи облаштувати джерело).

Клуб шкільного підприємництва VARto та створений клуб «Юні лісові рейнджери» планує спільно з Старогвіздецьким лісництвом та молоддю населеного пункту реалізувати та впровадити природоохоронні заходи на території села Старий Гвіздець та привернути увагу місцевих жителів до екологічних проблем села.

Сподіваємося, що проект стане ще одним кроком до сталого розвитку Старогвіздецького села та згуртує місцевих жителів довкола проблеми збереження довкілля.

Змінюємо майбутнє наших дітей!
Мотивуємо молодь долати 
будь-які бар'єри!
Формуємо нове покоління майбутніх лідерів України!!! 

Всеукраїнський Хакатон для вчителів "STEM: гендерночутливий підхід до навчання у школі"

VARto ставити мету!
VARto рухатися до неї!!!

© 2019 СТАРОГВІЗДЕЦЬКА ГІМНАЗІЯ
Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати